Rēzeknē varēs nokārtot tālvadības pilotu pārbaudes


Otrdien, 14. jūlijā, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA), sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi, piedāvā iespēju tālvadības pilotiem nokārtot pārbaudījumus paaugstināta riska lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem. Pirms tam interesentiem būs iespēja noklausīties semināru par dronu lietošanas noteikumiem.

Seminārs un teorētisko zināšanu pārbaude notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, Krasta ielā 31, Rēzeknē. Tā ietvaros CAA informēs dalībniekus par normatīvā regulējuma prasībām, kas jāievēro, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem.

Pēc semināra interesentiem būs iespējams kārtot teorētisko zināšanu pārbaudi, lai pretendētu ilgtermiņa atļaujas saņemšanai paaugstināta riska lidojumu veikšanai ar bezpilota gaisa kuģiem. Tie pretendenti, kuri sekmīgi nokārtos teorētisko zināšanu pārbaudi, varēs pieteikties praktisko prasmju pārbaudei Rēzeknē, kas notiks trešdien, 15. jūlijā.

Vietu skaits seminārā būs ierobežots, lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Seminārā varēs piedalīties tās personas, kuras iepriekš būs pieteikušās un saņēmušas apstiprinājumu no CAA par dalību tajā. Pieteikties semināram vai pārbaudēm iespējams elektroniski: ej.uz/Rezekne_CAA

Semināra dalībniekiem jāņem līdzi datori ar pieslēgumu internetam, bet praktisko prasmju pārbaude jākārto ar savu bezpilota gaisa kuģi. Interesentiem, kuri vēlas kārtot teorētisko zināšanu pārbaudi, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei.

Dalība seminārā un pārbaudījumu kārtošana ir bez maksas.

Programma:
14. jūlijā:
·  Sagatavošanās pārbaudījumiem:
14.00 – 15:30 seminārs par bezpilota gaisa kuģu sistēmām.

·  Pārbaudījumi:
15:45 – 16:30 teorētisko zināšanu pārbaudes;

15. jūlijā:
·  no 09:00 praktisko prasmju pārbaudes.

Sīkāk ar bezpilota gaisa kuģa regulējumu un atļauju saņemšanu paaugstināta riska lidojumu saņemšanai var iepazīties CAA bezpilota gaisa kuģiem veltītajā mājas lapā uas.caa.lv. Bezpilota gaisa kuģu lietošanu regulē 2019. gada 13. augusta Ministru kabineta noteikumi nr. 368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi”.

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs


Scroll to Top