Tālvadības pilotu teorētisko zināšanu pārbaudi iespējams kārtot attālināti


Tālvadības pilotu teorētisko zināšanu pārbaudi attālināti iespējams nokārtot valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” bezpilota gaisa kuģu informatīvajā mājas lapā uas.caa.lv.

Lai pieteiktos pārbaudei, mājas lapā uas.caa.lv jāaizpilda pieteikuma forma, ievadot informāciju par tālvadības pilotu. Uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta pieteikuma anketa, kas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un elektroniski jānosūta CAA. Aizpildīt pieteikuma formu var šeit.

Pēc pieteikuma saņemšanas un tā reģistrācijas uz reģistrēto e-pastu tiks nosūtīti pieejas dati un sīkāka informācija par pārbaudes kārtošanu attālināti.

Teorētisko zināšanu pārbaudē ir 30 jautājumi, uz kuriem jāatbild 30 minūšu laikā, maksimālais pieļaujamais kļūdu skaits ir trīs. Pēc pārbaudes uzreiz parādīsies rezultāts, vai pārbaudījums ir nokārtots. Ja pārbaude nebūs nokārtota, to atkārtoti varēs kārtot pēc 24 stundām.

Atgādinām, ka tālvadības pilotam, kurš vēlas veikt paaugstināta riska lidojumus, piemēram, ar sev piederošu dronu, vienlaikus ir jānokārto attiecīgie pārbaudījumi un CAA jāiesniedz iesniegums atļaujas saņemšanai paaugstināta riska lidojumu veikšanai. Iesniegums paaugstināta riska lidojumu atļaujas saņemšanai pieejams šeit.

Nokārtoti pārbaudījumi, ja nav saņemta CAA izsniegta ilgtermiņa atļauja paaugstināta riska lidojumiem, nedod tiesības atkāpties no Ministru kabineta noteikumos nr. 368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi” noteiktajām pamatprasībām.

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs


Scroll to Top