Piekļūstamības paziņojums

Publicēts: 16.02.2024

Tīmekļvietne veidota, vadoties pēc starptautiskām normām un standartiem, lai nodrošinātu piekļūstamību ikvienam satura interesentam. Piekļūstamības principi paredz funkcionalitātes daudzveidību un jēgpilnumu. Aicinām sazināties ar mums, ja tīmekļvietnes izmantošanas laikā saskaraties ar kļūdām vai neērtībām, – Jūsu viedoklis tīmekļvietni ļaus padarīt vēl ērtāku.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz Civilās aviācijas aģentūras Bezpilota gaisa kuģu informācijas sistēmas tīmekļvietnēm droni.caa.gov.lv un e.caa.gov.lv.

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Tīmekļvietne https://e.caa.gov.lv/ daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ:

 • 22.1. apakšpunktā minētais princips par uztveramības ievērošanu netiek nodrošināts pilnībā: valsts pārvaldes vienotās vizuālās identitātes ietvaros Satiksmes ministrijas nozares iestādēm, tai skaitā Civilās aviācijas aģentūras, tīmekļvietnes funkcionālajam dizainam piešķirtā asfalta pelēkā krāsa rada nepietiekamu krāsu kontrastu (tīmekļvietnes vietās, kur noformēti pelēki burti uz balta fona vai balti burti uz pelēka fona).

Mēs apzināmies, ka mūsu tīmekļvietnē ir šādas neatbilstības pieejamības nodrošināšanas prasībām:

 • Palielinot tekstu līdz 200%, pārlūkprogrammās Mozilla Firefox un Internet Explorer rodas ar teksta tālummaiņu saistītas nepilnības vairākās lapas vietās;
 • Ar virsrakstu organizāciju saistītas satura struktūras nepilnības: galvenē ievietoti virsrakstu līmeņi bez teksta, kājenes virsrakstu līmeņos atrodas redzams teksts, kas nav virsraksti, kā rezultātā ekrāna lasītājs neatbilstoši lasa satura struktūru;
 • Pārvietojoties ar TAB taustiņu, redzamais fokuss ir vāji saskatāms, bet tajā pašā laikā tastatūras piekļuve un vizuālais fokuss atbilst prasībām;
 • Lapas pamatstruktūra daļēji nav korekti attēlota (informācija nav uztverama teksta pārklāšanās dēļ; pārbaude veikta, izmantojot WebDev spraudni);
 • Tīmekļvietnē pagaidām nav ievietota visu sadaļu “viegli lasīt” funkcionalitāte.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta laika posmā 18. -19.01.2024. Izvērtēšanu veica Civilās aviācijas aģentūras IKT risinājumu attīstības sistēmanalītiķe Iveta Kancēna.

Izvērtēšanas protokols: LEJUPIELĀDĒT

Piekļūstamības alternatīvas
 • Lai uzlabotu krāsu kontrastu, lietotājs var izmantot instalējamu kontrasta spraudni (piemēram, Google Chrome spraudnis High contrast) vai tīmekļvietnes nodrošināto iespēju lietotājam mainīt teksta un fona krāsu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi” > “Kontrasts”).
 • Tīmekļvietnes tuvināšanai var izmantot:
  • pārlūkprogrammā Google Chrome iebūvētās iespējas, piemēram, tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus, vai arī turēt Ctrl taustiņu un ritināt uz augšu vai uz leju ar peles rullīti  (nekorekta attēlojuma dēļ neiesakām izmantot teksta tālummaiņu Mozilla Firefox un Internet Explorer pārlūkprogrammās);
  • operētājsistēmas iebūvētās iespējas:
   • Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7: nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.
   • Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).
  • attiecīgās pārlūkprogrammas spraudni;
  • tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi”, tālāk “Fonta izmērs”
 • Lai pārskatāmi aplūkotu tīmekļvietnes pamatstruktūru, lietotājus aicinām izmantot lapas karti atrodas tīmekļvietnes kājenē – https://e.caa.gov.lv/
 • Pārvietojoties ar TAB taustiņu, augstāka redzamības fokusa nodrošināšanai aicinām izmantot instalējamu pārlūkprogrammas spraudni, piemēram, pārlūkprogrammā Google Chrome spraudni AXE Accessibility.
Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

 • Saiti uz saturu (URL);
 • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam.

Lai informētu par pamanītajām piekļūstamības problēmām vai lūgtu nodrošināt pieejamību tādam saturam, kam jūs nevarat piekļūt, lūdzam sazināties ar  Civilās aviācijas aģentūras projektu vadītāju Ivetu Kancēnu, rakstot uz elektroniskā pasta adresi iveta.kancena@caa.gov.lv.

Civilās aviācijas aģentūra regulāri pārbauda tīmekļvietni, kā arī, saņemot informāciju par piekļūstamības problēmām, risina to novēršanu, uzlabojot tīmekļvietnes piekļūstamību.

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Gadījumā, ja nesaņemat piekļūstamības problēmas risinājuma priekšlikumu un joprojām nevarat piekļūt tīmekļvietnes https://e.caa.gov.lv/  saturam, sazinoties ar augstāk minēto kontaktpersonu, ar iesniegumu vai sūdzību par nepiekļūstamu saturu varat vērsties pie Civilās aviācijas aģentūras vadītāja, rakstot uz elektroniskā pasta adresi caa@caa.gov.lv.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

 

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu: šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 19.01.2024.

Scroll to Top